Święto edukacji w Szkole Podstawowej w Sędziszowej

 

     W dniu 15.10.2018 r. Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Sędziszowej przeżywali bardzo ważne chwile. W tym bowiem dniu stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, jak również czytelnikami biblioteki szkolnej. Po wstępnym egzaminie, który wykazał ogromne przygotowanie naszych małych bohaterów, mogli być  oficjalnie pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów klasy I oraz czytelników biblioteki. Uśmiechnięte buzie były najlepszym dowodem radości naszych pierwszaków faktu przyjęcia do braci uczniowskiej.

     Kontynuacja uroczystości pasowania na ucznia i czytelnika były obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie chcąc wyrazić  wdzięczność nauczycielom   za trud włożony w edukacje i wychowanie.

      Samorząd uczniowski pod okiem opiekunów przygotował wesołą część  artystyczną ;były życzenia, wiersze i piosenki ,kwiaty. W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście :- Pan Przewodniczący Rady Miejskiej, Pani Przedstawicielka Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Sędziszowa i Okolic, Przewodnicząca  Rady Rodziców oraz wszyscy rodzice pierwszoklasistów.

      Pani Dyrektor odczytała życzenia dla nauczycieli, pracowników obsługi  i emerytowanych nauczycieli ,które skierował do nich Pan Burmistrz Bobowej oraz złożyła podziękowanie wszystkim nauczycielom ,pracownikom obsługi za ich trud  i zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia.