40 rocznica wyboru Jana Pawła II –apel w Przedszkolu Samorządowym i SP w Wilczyskach

,,Pontyfikat się nie kończy dobrze o tym wiecie,

Papież dalej pielgrzymuje, lecz na tamtym świecie.’’

Tak śpiewały  przedszkolaki w Wilczyskach na apelu poświęconym Świętemu Janowi Pawłowi II. Starsza grupa przedszkola zachęcona przez ks. Sławomira Gulika  postanowiła przybliżyć postać Papieża Polaka swoim młodszym koleżankom i kolegom. Wiersze  opowiadały o tym, jak Jan Paweł II  kochał wszystkie  dzieci, troszczył się, aby nie były smutne i głodne, zabiegał  by na świecie panował pokój.

Nie tylko w przedszkolu uczczono 40 rocznicę wyboru na Papieża,  Polaka Jana Pawła II, bo                i w Szkole odbyła się akademia z tej okazji. Zawierała ona informacje z życia świętego                             i piosenki poświęcone jego Osobie. Wiktoria Kołodziej zaśpiewała piosenkę autorstwa Magdy Anioł „LOLEK”.

Treści z życia i pontyfikaty przedstawiły dziewczęta z kl. VII. Mówiły:

„Tak, największym Pielgrzymem naszych czasów był Ojciec Święty Jan Paweł II. Nie można dokładnie policzyć ludzi, których spotkał i umocnił podczas swoich pielgrzymek. Wszędzie, gdzie przebywał, wnosił wyjątkową atmosferę: ludzie stawali się dla siebie lepsi. Przygasały walki, konflikty, ogłaszano zawieszenie broni. W przedziwny sposób odczuwało się obecność Bożego daru pokoju: takiego, jakiego sam świat dać nam nie może…”

Zarówno rodzicom jak i nauczycielom zależy, aby nasz  Ojciec Święty i jego  dzieło życia nie zostały zapomniane ! Dlatego już planujemy kolejne spotkania.

Akademię przygotowali: ks. Sławomir Gulik i pani Elżbieta Laskowska