Piknik Rodzinny w Brzanie- Relacja

W dniu 9 lipca 2017r. na placu szkolnym w Brzanie odbył się Piknik Rodzinny, który zgromadził licznie zebraną społeczność wsi jak i całej gminy. Organizatorami wydarzenia byli: Sołtys Wsi Brzana, Rada Sołecka Wsi Brzana oraz Zespół Szkół w Brzanie.
Podczas wydarzenia zebrana publika mogła obserwować występy muzyczne Zespołu Regionalnego „Bystro Kicora” z Łomnicy oraz kapeli Piyrogi Łomnicońskie. Po ludowych prezentacjach najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w animacjach przygotowanych przez grupę Imprateam z Brzeska, która zapewniła dobrą zabawę oraz atmosferę podczas pikniku. W trakcie wydarzenia dzieci mogły korzystać z atrakcji przygotowanych przez Myszkoland z Golic. Dużym zainteresowaniem cieszyły się strzały do celu- Painball oraz konkursy i rozgrywki organizowane przez grupę Imprateam.
Panie z Rady Sołeckiej zadbały o stoiska gastronomiczne wobec czego przygotowały smakowite dania m.in.: grochówkę Jamnejską, pierogi oraz smakołyki z grilla.
Podczas pikniku odbył się konkurs rzutów karnych w którym zmierzyli się młodzi uczestnicy imprezy. Bramki bronił wówczas proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej ks. dr Marian Chełmecki. Zwycięzca sportowego starcia zdobył piłkę z autografem księdza oraz gratulacje złożone z rąk Sołtysa Wsi Pana Piotra Kloc oraz księdza proboszcza.
Kolejną atrakcją wydarzenia był występ Zespołu Regionalnego Pieśni i Tańca „Koronka”, który zaprezentował spektakl pt.: „Znachorka”.
Podczas wydarzenia wystąpił także ojciec dominikanin Wojciech Gołaski z Jamnej, który grając na skrzypcach zaprezentował publiczności swój muzyczny talent. Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna z Zespołem Jaguar, który zachęcił zebraną społeczność do wspólnej zabawy.