Koncert zespołu MagDus Duo w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej

W dniu 9 lipca 2017r. w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej odbył się koncert zespołu MagDus Duo w ramach Ogólnopolskich Warsztatów Saksofonowych organizowanych w Bobowej. W realizowanych warsztatach biorą udział uczniowie Szkół Muzycznych z całej Polski m.in. z Gdańska, Białegostoku, Poznania, Katowic, Bielsko- Białej, Krakowa, Nowego Sącza oraz okolic Gminy Bobowa. Natomiast Dyrektorem Artystycznym warsztatów jest Pan Dawid Pliskowski – nauczyciel saksofonu Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej.

Duet który zaprezentował się w bobowskiej Szkole Muzycznej tworzą niezwykle utalentowani muzycy: Magdalena Duś (pianistka) oraz Bartek Duś (saksofonista), którzy podczas koncertu przekazali zebranej licznie publiczności pozytywną energię. Artyści dzięki zaprezentowanym aranżacjom instrumentalnym wprowadzili zebranych gości w muzyczną krainę marzeń. Zebrana publiczność mogła wsłuchiwać się w dźwięki wielkich dzieł tj.: „Suite Bergamasque” (Claude Debussy), czy suitę z baletu „Romeo i Julia” (Sergiusz Prokofiew).

MagDus Duo to zespół który koncertuje od 2012r. zarówno w Polsce jak i w Niemczech oraz we Włoszech. Duet ten w 2013r. zdobył II Nagrodę podczas XVII Międzynarodowego Konkursu Kameralnego w Łodzi. Natomiast w 2014r. muzycy zajęli II miejsce oraz otrzymali Nagrodę Publiczności w ramach organizowanego w Weronie we Włoszech Międzynarodowego Konkursu Kameralnego „Salieri- Zinetti”.

Duet został pozytywnie odebrany przez zgromadzoną publiczność, która dzięki życzliwości muzyków mogła liczyć na dodatkowe utwory wykonane poza programem koncertu.