Gmina Bobowa ciągle w ogólnopolskiej czołówce! Perły Samorządu 2019 rozdane!

Kongres Perły Samorządu to ogólnopolski projekt Dziennika Gazety Prawnej, skierowany do przedstawicieli administracji samorządowej, agend rządowych, biznesu, nauki oraz mediów. Organizowany jest przez Dziennik Gazety Prawnej już po raz siódmy, po raz trzeci odbywa się w Gdyni.

Dwa dni wydarzenia, od 23 do 24 maja 2019 r., wypełnione są panelami dyskusyjnymi, sesjami i warsztatami dotyczącymi palących problemów cywilizacyjnych, z jakimi zmagają się samorządy.  Są też okazją do rozstrzygnięcia rankingu organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną, który ma na celu uhonorowanie najlepszych gmin z całej Polski. Choć w kraju są inne podobne inicjatywy, to jednak Ranking Perły Samorządu jest pod wieloma względami wyjątkowy – udział w rankingu jest całkowicie bezpłatny, nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa Kapituła Rankingu złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej. Główne wartości rankingu to bezstronność i równość szans.

23 maja 2019 r. w Muzeum Emigracji w Gdyni, odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono wyróżnienia w rankingu Perły Samorządu 2019. W tym roku nagradzano gminy wyróżniające się jakością zarządzania i jakością życia mieszkańców. Takie, które nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale które obierają nowe zadania i dodatkowe cele.

„Utrzymanie wysokiej jakości świadczonych usług i potencjału rozwojowego gminy stanowi nie lada wyzwanie. Dzisiaj na tej scenie gościmy osobowości, którym to się udaje – włodarzy najprężniej działających gmin z całej Polski” – tymi słowami zaprezentowano laureatów plebiscytu, po czym nastąpiło rozdanie pamiątkowych dyplomów.

W kategorii gmin miejsko-wiejskich Bobowa zdobyła trzecie miejsce w Polsce. Nagrodę odebrała Sekretarz Gminy Zdzisława Iwaniec, w zastępstwie Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy, który ze względu na trudną sytuację pogodową w naszej gminie zrezygnował z udziału w gali finałowej plebiscytu Perły Samorządu 2019.

„Nie odpuszczamy! Cały czas pracujemy na najwyższych obrotach, aby naszym Mieszkańcom żyło się coraz lepiej. Dzisiaj ze względu na zagrożenie powodziowe w naszej gminie nie mogłem jej osobiście reprezentować w Gdyni. Jednak cieszę się, że o Bobowej znowu usłyszała cała Polska, a wysiłek samorządu jest dostrzegany i doceniany również przez niezależnych ekspertów.” – powiedział burmistrz Wacław Ligęza.