Jakub Teper z SP Bobowa najlepszy ekolog w powiecie gorlickim

23 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Strzeszynie (gmina Biecz) odbył się VIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. W konkursie uczestniczyło 30 uczniów – reprezentantów wszystkich 10 gmin powiatu gorlickiego wyłonionych w konkursach gminnych.

Organizatorami konkursu byli: Oddział LOP w Gorlicach, SK LOP przy SP w Strzeszynie, Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Hasło tegorocznego konkursu i temat przewodni to: „Chemia w środowisku i w żywności oraz jej wpływ na zdrowie człowieka”.

Przez godzinę uczniowie rozwiązywali test pisemny z podanej tematyki. Następnie uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w prelekcji pani dietetyk na temat zdrowego odżywiania oraz ilości cukru i substancji dodatkowych w popularnych produktach spożywczych. W tym czasie komisja konkursowa oceniała prace uczniów. Po prelekcji przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród.

Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w powiecie zajął uczeń klasy 5c Szkoły Podstawowej w Bobowej Jakub Teper. Opiekun ucznia – pani Jolanta Połeć. 

Zwycięstwo ucznia Szkoły Podstawowej w Bobowej oznacza, że Powiatowy Konkurs Ekologiczny w przyszłym roku odbędzie się właśnie w Bobowej.

Gratulujmy!