Konkurs ortograficzny dla dzieci i dorosłych

Co można robić w domowym zaciszu w czasie nadchodzących ferii? Można udowodnić znajomość ortografii i oddać się rywalizacji o nagrody! Do wspólnej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca portal edukacyjny Dyktanda.pl.

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest dostarczenie uczniom szkół oraz dorosłym, pożytecznej rozrywki idącej w parze ze zdobywaniem i utrwalaniem wiedzy na temat ortografii. Do tego dodano szczyptę zdrowej rywalizacji o nagrody rzeczowe.

Konkurs rozpocznie się równocześnie ze startem przerwy świątecznej w polskich szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w serwisie będą sukcesywnie publikowane kolejne dyktanda konkursowe. Łącznie przygotowano ich sto! Za rozwiązanie każdego dyktanda konkursowego uczestnik otrzyma punkty. Oceniana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas rozwiązania dyktanda – im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni zwycięzców. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż 20 uczestników! Osoby, które uplasują się na podium otrzymają zestawy klocków LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Z kolei uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, otrzymają nagrody książkowe. Organizator postarał się o to, aby nikt nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma miesięczny dostęp próbny do serwisu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu wskazanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Duże zainteresowanie serwisem wyraźnie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie sięgają po niego zarówno młodsi uczniowie, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs odbywa się w całości online, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zachęcamy do założenia konta użytkownika w serwisie Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe