Podkarpacie Bobowa zakończyło pierwszą rundę rozgrywek w Małopolskiej Lidze Seniorek

Od października do grudnia 2020 roku drużyna MKS Podkarpacie rozegrała 10 meczy. Dziewczęta grały m.in. z Wieliczką, Wisłą Kraków, Prądniczanką, Spartą Kraków. Drużyna składa się przede wszystkim z uczennic, studentek, a nawet pracujących zawodowo. Rozgrywki są prowadzone w systemie czterorundowym. Najlepsze mecze zostały rozegrane z Prądniczanką, Wisłą Kraków i Spartą Kraków. Obecnie w Małopolsce siatkówka żeńska prowadzona jest przez ponad 40 klubów sportowych, w większości w dużych miastach, najczęściej powiatowych. Tym bardziej cieszy fakt, że szkoleniem w klubie objętych jest łącznie ponad 90 dziewcząt z Bobowej i Siedlisk.

Zawodniczki grają w małopolskich ligach kadetek i młodziczek oraz w rozgrywkach ligowych w minisiatkówce. Klub jest finansowany w większości z budżetu Gminy Bobowa. W 2021 roku klub będzie obchodził 45-lecie działalności i udziału w rozgrywkach ligowych. W historii klubu można doszukać się różnych nazw bobowskiej żeńskiej siatkówki: najpierw był to Start Koronka, później LKS, a dziś MKS Podkarpacie. Przez te lata przewinęły się całe pokolenia siatkarek, policzono ponad 450 zawodniczek, które posiadały licencję i grały na różnych etapach rozgrywek. Założycielem klubu żeńskiej, bobowskiej siatkówki jest Pan Jan Wojtas, a działalność kontynuuje Pan Adam Urbanek we współpracy z Paniami: Jadwigą Wiejaczką, Martą Niepsuj, Magdaleną Sową i Aliną Skórską.

Z okazji rocznicy przygotowujemy okolicznościowy folder poświęcony historii klubu, sztandar i turniej wielopokoleniowy oraz inne niespodzianki, które będą miłym zaskoczeniem dla samych zawodniczek.

SP Bobowa