Teatr z ZSO znów wygrywa!

6.03.2018 roku odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorsko -Teatralny im. Jana Pawła II w Gorlicach. Na tegorocznym przeglądzie można było oglądać zmagania aktorskie trzech grup, m.in. Szkolnego Teatru Profilaktycznego działającego od lat pod kierunkiem pp. Małgorzaty Grygiel i Anny Kamień w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej. Ku zaskoczeniu wszystkich, każdy zespół prezentował inscenizację fragmentów dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”, co było jeszcze większą motywacją dla każdego z aktorów, aby jak najlepiej wcielić się w swoją rolę, wyrazić siebie i oddać portret psychologiczny granej postaci. Wszyscy nasi aktorzy, bez wyjątku, świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.

• Anna Babicz zagrała Anielę Dulską – „rozbijającą się przez świat łokciami herod – babę, fałszywie pojmującą moralność”;
• Grzegorz Baran – Felicjana Dulskiego – „dla własnej wygody stającego się pantoflarzem”;
• Łukasz Muszyński – Zbyszka – bawidamka, który „najbardziej tragedię rodziny Dulskich czuje”;
• Justyna Radzik – Melę – „naiwną i sentymentalną, która ofiarowała wszystkim swoje dobre serce”;
• Justyna Kotowicz – Hesię – „energiczną, seksualnie wyedukowaną panienkę, zakradająca się po cygary”;
• Alina Maciaszek – Juliasiewiczową, która „swym złodziejskim sprytem problemy rodzinne rozwiązuje”;
• Aneta Magiera – Hankę – „pokorną, religijną służąca, skrzywdzoną przez panicza”;
• Natalia Gryzło – Tadrachową – „matkę chrzestną, która w obronie Hanki dzielnie czoło stawiała”.

Występy oceniało jury w składzie: Stanisław Bystrowicz (polonista, pomysłodawca i organizator konkursu, były radny Rady Powiatu Gorlickiego) – przewodniczący – oraz członkowie: wicestarosta Jerzy Nalepka i Tomasz Tajak (malarz, rzeźbiarz, scenograf i animator kultury).

Jak się okazało, nasza szkoła nie miała sobie równych i, jak można było usłyszeć, „bezapelacyjnie” zwyciężyła po raz kolejny. Nasz trud nie poszedł na marne. Jury przyznało także nagrody indywidualne. Najlepszą aktorką uznana została uczennica naszej szkoły – Alina Maciaszek z kl. III LO.

Gratulacje! Tak naprawdę każdy z naszych aktorów zasługiwał na nagrodę, cóż, nie było ich jednak więcej. W zakończeniu teatralnych zmagań uczestniczył starosta Karol Górski, który dziękował uczniom i opiekunom za pracę włożoną w przygotowanie przedstawień. Następnie wraz z wicestarostą i Stanisławem Bystrowiczem wręczył nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Gorlickiego.

https://www.powiatgorlicki.pl/aktualnosci/teatr-na-wyciagniecie-reki.html

http://www.zso.bobowa.eu/index.php/9-aktualnosci/628-teatr-z-zso-znow-wygrywa