Świętowanie Dnia Niepodległości w SP Bobowa

W piątek, 9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Bobowej na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia poświęcona 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzież klasy 8a przypomniała wydarzenia z kart historii, zaś uczniowie klas młodszych zaprezentowali szereg wierszy o tematyce narodowowyzwoleńczej. Całość uświetnił występ chóru szkolnego pod batutą Pani Patrycji Kruczek. Chór wykonał wiązankę pieśni patriotycznych.

Akademię przygotowali nauczyciele: Andrzej Połeć, Jerzy Przywara, Renata Warzecha, Patrycja Kruczek, Łukasz Kruczek.

W trakcie akademii, punktualnie o godzinie 11:11 wszyscy zebrani na sali gimnastycznej odśpiewali hymn narodowy. Była to odpowiedź na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej do świętowania „Dnia dla Niepodległej” i próba pobicia „Rekordu dla Niepodległej”.

Na zakończenie uroczystości dyrektor Pan Adam Urbanek i wicedyrektor Pani Danuta Tarasek złożyli oficjalne gratulacje uczniom nagrodzonym w Powiatowym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej (I miejsce, III miejsce i wyróżnienie dla SP Bobowa).