Srebrne medalistki Olimpiady Młodzieży z Wilczysk – piłka ręczna

W dniach 1-6 kwietnia 2019 r., w Kielcach rozegrana została  XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie sportowe w Polsce, w którym rywalizują reprezentacje wszystkich województw. W reprezentacji Małopolski występowało aż 7 zawodniczek UKS „Sęp” Wilczyska : Aleksandra Zabielny – prawe rozegranie, Izabela Skrzypek – środek rozegrania, Magdalena Serafin – lewe rozegranie, Gabriela  Steinhoff – środek rozegrania/obrotowa, Laura Skrzypek – bramkarka, Monika Gruca – lewe rozegranie, Justyna Gryzło – prawe skrzydło.  Małopolska drużyna osiągnęła znakomity wynik zdobywając srebrny medal, przegrywając swój jedyny mecz w finale z drużyną z woj. Pomorskiego.

Udział w Olimpiadzie stwarza zawodniczkom  możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed trenerami kadr Polski. Mecze rozgrywane przez Małopolską kadrę obserwował trener Kadry Polski Kobiet  Leszek Krowicki oraz były trener Kadry Polski Mężczyzn, obecny prezydent miasta Kielce Bogdan Wenta.

Drużyna z Wilczysk jak zawsze była dopingowana przez liczą grupę kibiców i rodziców z Wilczysk. Na uroczysty finał miłą niespodziankę zrobił Burmistrz Miasta Bobowa Pan Wacław Ligęza, który osobiście przybył na mecz. Do Kielc z rodzicami przyjechała również Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilczyskach Pani Barbara Włodarz, która z radością wspierała swoich uczniów.

„Sam udział w Olimpiadzie jest niesamowitym przeżyciem i wyróżnieniem dla zawodniczek. Zdobycie medalu przez moje zawodniczki jest dla mnie wielką radością i satysfakcją dobrze przepracowanych treningów. Mam nadzieję, że prowadzone, przeze mnie zawodniczki z Wilczysk i kadry wojewódzkiej, wykorzystają nabyte umiejętności, a radość jaką daje piłka ręczna zostanie im na wiele lat,  kto wie może kiedyś wybiorą zawodową piłkę ręczną. Jest jeszcze jeden aspekt uprawiana sportu, o którym tak mało się mówi, dzieci przez sport uczą się być ze sobą, rozmawiać, nawiązywać przyjaźnie, takie prawdziwe nie przez telefon. Sport uczy, podejmowania wyzwań dążenia do celu który choć nie łatwy jak się okazuje jest osiągalny” – słowa Zbigniewa Ligęza, trenera UKS „Sęp” Wilczyska i trenera kadry województwa Małopolski.