VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia już za nami

  „Piesek mój kochany cztery łapy ma,  9 razy 8 jest 72”

„Gruszka jest dojrzała  i trzeba ją zjeść,  7 razy 8 jest 56”

„Auta jeżdżą szybko, a wolno rowery, 9 razy 6 jest 54”

W tym roku po raz pierwszy uczniowie klas IV – VI  pod opieką koordynatora – p. Edyty Święs wzięli udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Przygotowania do tego dnia trwały dwa tygodnie, a pomagali w nich asystenci. W ramach przygotowań do akcji uczniowie klas IV – VI przygotowali rymowanki pozwalające zapamiętać trudne przykłady z tabliczki mnożenia. Wszyscy uczniowie wywiązali się znakomicie z zadania, a wykonane prace zostały wywieszone na gazetce szkolnej. W różnych miejscach w szkole wywieszono plakaty promujące ŚDTM, plakaty z tabliczką mnożenia i „Licz sprytnie”. Uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw pod hasłem „Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia”. Wzajemnie sprawdzali się ze znajomości tabliczki podczas zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur” oraz „Matematyczne spacery”. W szkole powołano z uczniów 3 Komisje Egzaminacyjne, które w piątek 30 września pod nadzorem opiekunów – Egzaminatorów: p.Teresy Skrzypek i p. Marka Olszaneckiego sprawdzały „tabliczkową wiedzę”. Każdy uczeń, który odpowiedział poprawnie na 5 pytań z losu w ciągu 3 minut, otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Posiadana legitymacja jest ogromną motywacją dla uczniów do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole. Na lekcjach matematyki w tym dniu uczniowie rozwiązywali różne łamigłówki z tabliczki mnożenia. Do egzaminu przystąpiło  37 uczniów. Tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło 30 uczniów.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Mamy nadzieję, że to matematyczne święto wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Dziękujemy Asystentom, Egzaminatorom za sprawne przeprowadzenie egzaminu oraz wszystkim uczestnikom. Uczniom, którzy zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia serdecznie gratulujemy.

Jeżeli zorganizowanie tego dnia sprawiło, że każdy z nas utrwalił sobie choćby jeden przykład tabliczki mnożenia to WARTO BYŁO!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *