Ślubujemy ! uroczyste pasowanie na ucznia

23 października uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Stróżnej złożyli uroczyste ślubowanie. Wychowawczyni klasy pani Elżbieta Kurzawa powitała zebranych gości: p. Dyrektora, nauczycieli, uczniów i rodziców. Ceremonię ślubowania prowadzili przedstawiciele  Młodzieżowej Rady Szkolnej. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach pierwszaki błysnęły talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po zakończonej części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonał dyrektor szkoły Andrzej Płaziński.  Uwieńczeniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez wychowawczynię. Rodzice również obdarowali uczniów prezentami. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i pierwszoklasiści  udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wspaniałą atrakcją była zabawa na sali gimnastycznej w towarzystwie starszych koleżanek i kolegów. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. Zapraszamy do galerii.