Prymicje księdza Pawła Zagórskiego- Relacja

W dniu 15 lipca 2017r. na bobowskiej stacji kolejowej odbyło się uroczyste powitanie Prymicjanta księdza Pawła Zagórskiego- kapłana pochodzącego z parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej.

Ks.mgr. Paweł Zagórski urodził się w 1990r, śluby wieczyste przyjął w  2014r,  natomiast święcenia kapłańskie otrzymał w roku 2017. Obecnie duszpasterz pełni swoja służbę w parafii Świętego.Antoniego Opata w Castel Sant’Elia.

Przybyłego w rodzinne strony księdza przywitali rodzice, rodzeństwo, przyjaciele oraz mieszkańcy miasta. Prymicjanta uroczyście powitał Sołtys Bobowej Pan Marek Podobiński, a wydarzenie uświetnił występ Orkiestry Dętej z Bobowej. Po oficjalnym przywitaniu ksiądz Paweł Zagórski wraz z rodziną i parafianami w towarzystwie banderii konnej wyruszył do kościoła parafialnego, by móc wspólnie pomodlić się w świątyni podczas Nabożeństwa z litanią do Michała Anioła.

W dniu 16 lipca 2017r. w kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej odbyła się Msza Święta prymicyjna, którą odprawił przed zgromadzonymi wiernymi ks. Paweł Zagórski. Natomiast homilię w tak uroczystym i wyjątkowym dniu wygłosił Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Anioła ks. Dariusz Wilk.

fot. CK