Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Nadziei na Jamnej dzieci klas 1 i 3 Szkoły Podstawowej w Sędziszowej

      Czerwiec to okres wycieczek szkolnych.  4 czerwca 2019r. uczniowie klasy pierwszej  i trzeciej wraz z rodzicami, księdzem rektorem, panią dyrektor, rodzicami oraz wychowawczynią udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei  do Jamnej.  Uczestnicy pielgrzymki dziękczynnej rozpoczęli  pobyt na przepięknym wzgórzu  od uroczystej Mszy Świętej, odprawionej przez księdza rektora Jacka Kupca. Uczniowie klasy trzeciej w pierwszokomunijnych strojach  aktywnie uczestniczyli we mszy św. poprzez czytania, śpiew międzylekcyjny  i modlitwę. Po mszy św. zwiedzali  okolice kościoła. W Domu św. Jacka – Ojciec Andrzej Cholewicki opowiedział historię powstania kościoła, okoliczności napisania Ikony Matki Bożej Niezawodnej Nadziei oraz wspomniał o bohaterach Jamnej, którzy zginęli tu podczas II wojny światowej.  Następnie wszyscy udali się na pyszną kiełbaskę z grilla, która dała dużo energii do dalszego zwiedzania Jamnej. Po posiłku uczestnicy powędrowali szlakiem Drogi Krzyżowej. Wśród piękna natury udało się odnaleźć piękną kapliczkę Matki Bożej Narciarskiej, przepiękny, tonący w kwiatach  Ogród Różańcowy św. Ojca Pio z potężnymi rzeźbami świętego  Ojca Pio i św. Michała Anioła z mieczem, pokonującego złego ducha..

      Dla dzieci atrakcją były koniki i osiołki, z którymi dzieci próbowały sobie zrobić zdjęcia. Po wspaniałej pielgrzymce zostaną zakupione pamiątki, obrazki, książki, wspólnie z rodzicami przeżyte  chwile i wspomnienia.