Oddaj głos na gminę Bobowa!

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego realizują ważny projekt „Pod biało-czerwoną”. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Jest to bardzo ważna inicjatywa z punktu widzenia Rządu RP.

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online w danej gminie:

  • dla gmin do 20 000 mieszkańców – 100 głosów;
  • dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców – 500 głosów;
  • dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców – 1000 głosów.
    Głosy poparcia na swoją gminę można oddawać tutaj: https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Wszelkie informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

W trzech gminach, które na dzień 11.11.2020 na godz. 23:59 osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidziany jest udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

W najbliższych dniach na stronie https://www.gov.pl/web/bialoczerwona dostępny będzie ranking, w którym będzie można sprawdzić pozycję gminy Bobowa w tej klasyfikacji.

Głosy poparcia mogą oddawać wszyscy mieszkańcy gminy – w tym osoby niepełnoletnie.

Zachęcamy do oddania głosu na gminę Bobowa!