Misje Święte w parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej

Ważnym wydarzeniem religijnym w życiu każdej parafii są Misje Święte odbywające się z reguły co 10 lat. Ostatnie Misje Święte w parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej miały miejsce w 2010 r.

Tegoroczne Misje Święte w bobowskiej parafii odbywały się w dniach 18 – 25 października 2020 r., a ich mottem było hasło „Wielka Tajemnica Wiary”. Misje Święte prowadził o. Rajmund Jurolaitis ze Zgromadzenia Synów Najświętszej Maryi Niepokalanej z Brzozówki.
Misje to wyjątkowy czas szukania i poznawania Boga, odkrywania Jego miłości, otwierania przed Nim swego serca i rozpoznawania Jego woli w swoim życiu. Ten szczególny dla wszystkich czas wypełniły Msze święte, nauki stanowe dla młodzieży, kobiet i mężczyzn. Były to Dni Słuchania Słowa Bożego, Misyjnej Pamięci o Zmarłych, Odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, Spowiedzi świętej, Wyznania Wiary i Błogosławieństwa.

Podczas Misji Świętych ważnym wydarzeniem dla parafii było wprowadzenie przez ks. biskupa Stanisława Salaterskiego Relikwii Krwi Św. Jana Pawła II, które ofiarował w sierpniu tego roku wieloletni sekretarz Ojca Świętego kard. Stanisław Dziwisz oraz poświęcenie odrestaurowanego ołtarza głównego. Zwieńczeniem Misji Świętych było poświęcenie krzyża misyjnego który zawisł na frontowej ścianie kościoła. Wszyscy zgromadzeni z krzyżami w dłoniach odnowili przyrzeczenia chrzcielne i uroczyście ślubowali strzec wiary.

Ostatni dzień Misji świętych przypadł na dzień odpustu parafialnego – Wszystkich Świętych. Podczas uroczystej sumy odpustowej cała wspólnota parafialna modląc się dziękowała za czas Misji Świętych. Przedstawiciele Rady Parafialnej w imieniu całej wspólnoty dziękowali o. Rajmundowi za wielki dar parafialnych Misji Świętych, w czasie których, pod Jego duchowym przewodnictwem umacniali swoją wiarę.