Koncert Muzyki klasycznej w kościele Św. Zofii

W sobotę 10 lipca o godzinie 19.00 w kościele świętej Zofii odbył się koncert muzyki klasycznej w wykonaniu mezzosopranistki Katarzyny Pawłowskiej.
Podczas koncertu obecni byli: Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza wraz z małżonką, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej Pani Małgorzata Molendowicz, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej ks. dr Marian Chełmecki, radni gminy Bobowa, przedstawiciele urzędu miejskiego, dyrektorzy szkół, księża, siostry dominikanki, najbliższa rodzina solistki oraz mieszkańcy Bobowej.
Zgromadzeni goście mieli możliwość wysłuchać utworów dedykowanych Maryi, a także innych utworów należących do skarbca muzyki sakralnej różnych epok. Na organach solistce towarzyszyła organistka bobowskiej Parafii, s. Wojciecha Agnieszka Tarnawska.
Organizatorami koncertu była Parafia pw. Wszystkich Świętych w Bobowej.

Katarzyna Pawłowska pochodzi z Nowego Sącza. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu Haliny Słonickiej i Jolanty Janucik. Jej profesorami byli również Marjana Lipovsek, Alfred Burgstaller, Jadwiga Rappe, Zofia Witkowska oraz Claudia Visca, u których doskonaliła swój kunszt wokalny w ramach licznych kursów mistrzowskich. Jest laureatką nagrody specjalnej za interpretację polskiej muzyki współczesnej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Ady Sari w Nowym Sączu, a także I Wyróżnienia na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju. Za swoje walory wokalne była dwukrotnie nagradzana przez Austriackie Forum Kultury w Warszawie, była też stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. W swoim repertuarze artystka posiada partie operowe od baroku po romantyzm. Debiutowała w roli Argone w operze Sosarme Jerzego Fryderyka Haendla. Podczas letniego festiwalu w Aix-en Aix-en-Provence we Francji występowała z kolei w Eugeniuszu Onieginie Piotra Czajkowskiego. Jako wykonawczyni repertuaru oratoryjno-kantatowego i pieśniarskiego artystka występowała na scenach Filharmonii Łódzkiej, Lubelskiej. Koncertowała również w warszawskim Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w Instytucie Polskim w Wiedniu, a także podczas ważnych festiwali w kraju i za granicą. Od 2014 r. współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie. Z powodzeniem łączy pracę solistki i nauczyciela emisji głosu. Współpracowała z warszawskim chórami akademickimi, np. Tibi Domine oraz z Chórem Wojskowej Akademii Technicznej. Od 2019 r. prowadzi emisję głosów chórzystów Politechniki Warszawskiej.