KGW Bobowa i KGW Brzana jadą na finał do Warszawy

10 lipca 2021 roku na starosądeckim rynku odbył się małopolski półfinał Ogólnopolskiego Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich realizowany pod nazwą „Polska od kuchni”. To wyjątkowe wydarzenie przygotowane zostało z myślą o szerzeniu atrakcji turystycznych w województwie, dziedzictwa kulinarnego, lokalnej kultury i tradycji. W małopolskim półfinale w Starym Sączu wzięło udział ponad czterdzieści kół, spośród których wyłoniono finalistki, które będą reprezentować nasze województwo w Warszawie podczas wielkiego finału 25 września.

Gminę Bobowa reprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Bobowej i Brzany, które zakwalifikowały się do wielkiego finału. Podczas imprezy w Starym Sączu obecny był Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza oraz sołtysi Bobowej, Berdechowa i Brzany: Pan Marek Podobiński, Pani Jolanta Turska i Pan Piotr Kloc, którzy kibicowali gospodyniom w ich konkursowych potyczkach.

W kategorii:
– „Wybory mis wdzięku” 1 miejsce (1 nagroda publiczności) zajęła Martyna Maciaszek reprezentująca KGW Brzana
– „Konkurs artystyczny” 1 miejsce (decyzją jury) zajęły panie z KGW Bobowa, a wyróżnienie otrzymały Panie z KGW Brzana

Panie otrzymały nagrodę pieniężną oraz awans do Finału, gdzie zmierzą się najlepsze koła z całej Polski. Wielki Finał odbędzie się już 25 września 2021r. się na PGE Narodowym w Warszawie i będzie na żywo transmitowany w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczynią i życzymy powodzenia w finale.

Fot.: KGW Bobowa i Brzana