Aleksander Prokop – uczeń Szkoły Podstawowej w Bobowej Laureatem w Małopolskim Konkursie Biblijnym

Zakres tegorocznej edycji Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie” obejmował Ewangelię wg św. Jana.

Zadania konkursowe były  opracowane w oparciu o tekst Ewangelii św. Jana wraz z wprowadzeniem, przypisami, odniesieniami do słownika zamieszczonego w Biblii oraz wybranymi komentarzami.

Dnia 14 marca 2018 roku w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach odbył się etap wojewódzki konkursu. Z pytaniami zmagało się 122 uczniów z całej Małopolski. Byli to zwycięzcy wcześniejszych etapów, a wśród nich Olek – uczeń kl. 7a Szkoły Podstawowej w Bobowej.

Aby się tam dostać, Olek musiał bardzo dobrze napisać test na etapie szkolnym 17 listopada 2017 roku. Dodajmy, że w etapie szkolnym wzięło udział 3973 uczniów. Następnie 18 stycznia 2018 roku w Limanowej po raz kolejny prawidłowo rozwiązał test kwalifikując się na etap wojewódzki.

Olek, któremu nie brakowało zapału, systematyczności oraz determinacji w przygotowaniu się do konkursu, doskonale poradził sobie z pytaniami konkursowymi na etapie wojewódzkim i znalazł się w gronie Laureatów.

Opiekunem naukowym ucznia jest Pani Lucyna Hartig.

Dyrektor szkoły Pan Adam Urbanek złożył Olkowi i Opiekunowi ucznia serdeczne gratulacje uzyskania tytułu Laureata prestiżowego konkursu kuratoryjnego.

Jeszcze raz gratulujemy Olkowi oraz Jego Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów naukowych!