„Aktywnie i twórczo” – półkolonia w Jankowej

11 sierpnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Jankowej odbyło się uroczyste zakończenie półkolonii letniej dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Bobowa zorganizowanej przez Małopolską Izbę Rolniczą w Krakowie i Urząd Miejski w Bobowej. Swoją obecnością wypoczywające dzieciaki zaszczycił Burmistrz Bobowej pan Wacław Ligęza, Sekretarz Gminy pani Zdzisława Iwaniec, pani Lucyna Chęcińska – przedstawiciel Małopolskiej Izby Rolniczej w Krakowie i pan Józef Magiera Przewodniczący Małopolskiej Izby Rolniczej.

Półkolonia to 10-dniowy, letni wypoczynek dla dzieci, których rodzice prowadzą gospodarstwo rolnicze, to niepowtarzalna szansa, żeby oderwać się od codziennego zgiełku i przeżyć prawdziwą przygodę w gronie rówieśników. Trwała od 31 lipca do 11 sierpnia 2017 r., a uczestniczyło w niej ogółem 50 dzieci ze szkół naszej gminy (Brzana, Siedliska, Sędziszowa, Stróżna, Wilczyska i Jankowa).

Celem głównym półkolonii było zapewnienie bezpieczeństwa i opieki dzieciom pozostającym w miejscu zamieszkania, a nie mającym możliwości skorzystania z innych form letniego wypoczynku. 10-dniowy program wypoczynku, wypełniał dzieciom czas w godz. 8.00 – 15.00. W tym czasie zapewniono dzieciom 2 posiłki (II śniadanie i obiad oraz wodę mineralną). Wyżywienie zostało zamówione w formie cateringu realizowanego przez Stołówkę Gminną działającą w Bobowej, a prowadzoną przez Gminną Jednostkę Usług Komunalnych w Bobowej.

Realizowany był program kulturalno-oświatowy mający na celu promocję zdrowia i profilaktykę zdrowotną, w ramach którego dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, sportowo-rekreacyjnych, plastycznych, wyjściach na biwak. Ponadto, zorganizowano wycieczki turystyczno-krajoznawcze do Krosna, Jasła, Szymbarku, Siar, Nowego Sącza i Gorlic. Ogromną radość sprawiały dzieciakom wyjazdy do kina, na basen i do parku linowego, a także udział w warsztatach twórczych .

Podczas uroczystego zakończenia i podsumowania półkolonii  uczestnicy dzieląc się swoimi wrażeniami nie kryli radości i zadowolenia z wypoczynku stwierdzając, że miło i przyjemnie spędzili czas. Podziękowali gościom i organizatorom oraz wychowawcom za niezapomniane wakacje oraz wyrazili nadzieję, że w przyszłym roku po raz kolejny wezmą udział w podobnej formie wypoczynku.

Zaproszeni goście obdarowali dzieciaki słodkościami, upominkami i dyplomami.  Po ostatnim wspólnym półkolonijnym obiedzie i przepysznym lodowym deserze, rozśpiewane dzieciaki z uśmiechem na twarzy wróciły do swoich domów. Zapewne długo będą wspominać wakacyjną przygodę w gronie rówieśników.