Gminny Konkurs Ekologiczny

10 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się XIII Gminny Konkurs Ekologiczny "Formy ochrony przyrody w Polsce". Organizatorzy konkursu to Liga Ochrony Przyrody oddział w Gorlicach, Urząd Miejski w Bobowej i Zespół Szkół nr 1 w Bobowej. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naszej gminy.

 
Na konkurs przybyli również: Grażyna Kurzawa – Prezes oddziału LOP w Gorlicach, Wacław Ligęza – Burmistrz Bobowej, Barbara Falisz – Inspektor Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej, Stanisław Siedlarz – Przewodniczący Rady Miejskiej, Tomasz Tarasek – Radny Gminy Bobowa oraz nauczyciele biologii i przyrody z okolicznych szkół. 
 
Do konkursu przystąpiło łącznie 36 uczniów, którzy pisali test odpowiedni dla swojej kategorii. Komisja Konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:
 
w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
1 miejsce – Justyna Mierzwa (ZSO Bobowa)
2 miejsce – Gabriel Jabłoński (ZSO Bobowa)
3 miejsce – Barbara Szydłowska (ZSO Bobowa)
 
w kategorii gimnazjów
1 miejsce – Joanna Mierzwa (ZS Brzana)
2 miejsce – Kinga Wiejaczka (ZS nr 1 Bobowa) i Dawid Szczepanek (ZS Brzana) 
 
w kategorii szkół podstawowych
1 miejsce – Konrad Warzecha (ZS nr 1 Bobowa)
2 miejsce – Radosław Sus (SP Wilczyska) i Barbara Walawska (SP Wilczyska)
 
Nagrody i dyplomy wręczali Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza i Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej Adam Urbanek. Po napisaniu testu wszyscy uczestnicy konkursu w nagrodę udali się na warsztaty do muzeum pszczelarstwa "Sądecki Bartnik" w Stróżach. Fundatorem nagród książkowych i wycieczki krajoznawczej był Urząd Miejski w Bobowej.
Rolę koordynatora konkursu ekologicznego pełniła nauczycielka biologii i przyrody Teresa Pres. 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *