,, SPARTAKIADA OWOCOWO – WARZYWNA ’’ – Aktualizacja (zdjęcia)

4 godziny wspaniałej zabawy zafundowała Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Krakowie  dzieciom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wilczyskach w ostatnim dniu roku szkolnego 2015/2016. Impreza  pn. ,, Spartakiada owocowo-warzywna ‘’ która ma na celu promocję zdrowej żywności połączonej z aktywnym wypoczynkiem odbyła się na obiektach sportowych ZSP w Wilczyskach . Zespół 20 animatorów z firmy EDU – FUN , Centrum  Interaktywnej Edukacji i Zabawy z Gdyni pod kierunkiem pani Barbary Siwerskiej przeprowadził imprezę plenerową o charakterze sportowo – rekreacyjnym. Celem organizowanego przedsięwzięcia było zachęcenie najmłodszych  do spożywania owoców i warzyw oraz prowadzenia aktywnego trybu życia. Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w  Krakowie reprezentował pan Serafin Piotr – Dyrektor OT .  Spartakiada skierowana była do uczniów klas I – VI szkół podstawowych oraz przedszkola . Gościliśmy na naszych obiektach sportowych szkoły z Brzanej , Stróżnej oraz Trzycierza z gminy Korzenna.

Podczas trwania imprezy przygotowano wiele atrakcji dla uczestników. Liczne animacje, konkursy zawody sportowe nawiązywały do spożywania zdrowych, wartościowych posiłków oraz prowadzenia aktywnego trybu życia. Dzieci mogły korzystać z licznych dmuchanych zamków, trampolin, torów przeszkód oraz gier planszowych. Mali konstruktorzy realizowali swoje pomysły na stoiskach z klockami edukacyjnymi, a przyszli naukowcy uczestniczyli w pokazach naukowych . Uczniowie podeszli do zadania z wielkim zaangażowaniem i rywalizowali między sobą we wszystkich konkurencjach przygotowanych właśnie dla nich, ale także miały okazję do poznania różnych sztuczek technologicznych, budowania latawców, rozwiązywania zagadek i rebusów o tematyce owocowo-warzywnej oraz skosztowania zdrowych przekąsek i soków warzywno-owocowych.

W trakcie spartakiady pracownicy Oddziału Terenowego ARR w Krakowie przygotowali stoisko informacyjno – promocyjne, na którym można było otrzymać informacje o mechanizmach i programach administrowanych przez ARR, a także wiele niespodzianek przygotowanych właśnie dla dzieci. Spotkanie służyło promocji programów prospołecznych realizowanych przez ARR i spotkało się z uznaniem ze strony uczestników. Każdy uczestnik konkursów był nagradzany ciekawymi nagrodami. Nasze całoroczne działania w obszarze takich programów jak : ,, Trzymaj formę ‘’ ,, Nie pal przy mnie ‘’ ,, Owoce w szkole ‘’ ,,Mleko w szkole ‘’ realizacja projektu wojewódzkiego : Ekoszkoła 2016 i przyznany tytuł EKOszkoły 2016 województwa małopolskiego , wysoki poziom kultury fizycznej został zauważony . Czujemy się wyróżnieni, gdyż byliśmy jedną z 16 szkół w Polsce jedyną z województwa małopolskiego w której był zrealizowany program stwierdza dyrektor ZSP w Wilczyskach Wiesław Tarasek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *