Aktualnie realizowane inwestycje w gminie Bobowa

Trwają prace przy realizacji zadania pn. Budowa sześciu siłowni zewnętrznych oraz przebudowa boiska wielofunkcyjnego w Jankowej. Zakres prac obejmuje budowę siłowni zewnętrznych w miejscowości Bobowa, Jankowa, Brzana, Stróżna, Siedliska, Wilczyska oraz przebudowę boiska przy Szkole Podstawowej w Jankowej.

Każda z siłowni będzie zawierać cztery urządzenia fitness:
– wyciąg górny i krzesło do wyciskania,
– jeździec i wioślarz,
– narciarz i rower,
– orbitrek i wioślarz.

Każde z urządzeń posiadać będzie strefę bezpieczeństwa, czyli obszar którego teren w trakcie ćwiczeń jest bezpieczny dla ćwiczącego w stosunku do osób postronnych. Przy urządzeniach zamontowana zostanie ławka oraz kosz na śmieci. Przy siłowniach umiejscowione będą stojaki rowerowe na 10 rowerów. Obiekty będą monitorowane.

Dodatkowo przy Zespole Szkół Nr 1 w Bobowej, przy wjeździe do szkoły zostanie zamontowana brama rozsuwana, mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z obiektów sportowych. Zostanie również odnowiony mur przy Orliku oraz wykonane segmentowe stalowe ogrodzenie terenu szkoły w miejsce starego ogrodzenia wykonanego z siatki. Przy obiekcie planuje się postawienie stojaków rowerowych dla 40 rowerów.

Siłownia zewnętrzna o kształcie wieloboku przy Zespole Szkół w Brzanie zostanie posadowiona w niecce starego zniszczonego, zdegradowanego i od dawna nie nadającego się do użytku basenu. W tym celu niecka basenu zostanie zasypana żwirem. Zostanie również wykonane ogrodzenie dopasowane do już istniejącego z bramą wejściową.

Inwestycją dodatkową przy Szkole Podstawowej w Jankowej będzie przebudowa boiska sportowego na boisko wielofunkcyjne. Boisko sportowe przyszkolne o nawierzchni asfaltowej zostanie poddane modernizacji poprzez położenie na istniejącym podłożu po wcześniejszym jego sfrezowaniu warstwy poliuretanowej. Na boisku zostaną wydzielone:
– boisko do piłki ręcznej,
– boisko do piłki koszykowej,
– boisko do piłki siatkowej,
– boisko do tenisa ziemnego.

Wzdłuż dłuższego boku boiska zostanie także wytyczony rozbieg do skoku w dal ze skocznią posiadającą piaskochwyty.

Całkowita wartość zadania po wyłonieniu wykonawcy w trybie przetargu nieograniczonego stanowi 732 128,17zł. Na realizację zadania otrzymano dofinansowanie w kwocie 366 064,00zł w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki – „Rozwój szkolnej infrastruktury sportowej 2016”.

Prace wykonuje firma:

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „BET-STAL”
Zenon Strugała
ul. Sosnowa 37, 38-300 Gorlice.

Przewidywany termin zakończenia prac zgodnie z „Ogłoszeniem o zamówieniu” upływa 31/05/2017.

Więcej informacji:
BIP Bbobwa – Zamówienia publiczne

Galeria zdjęć – ZS nr 1 Bobowa.
Mur okalający boisko Orlika przeznaczony do odnowienia.
Istniejące ogrodzenie segmentowe do którego zostanie dopasowane nowe. Stare ogrodzenie, które zostanie zastąpione. Plac pod urządzenia siłowni.

 

Galeria zdjęć – Brzana.
Stary basen przeznaczony do zasypania na którym posadowiona będzie siłownia.

 

Galeria zdjęć – Jankowa.
Plac pod urządzenia siłowni. Boisko, które ma być przebudowane.

Galeria zdjęć – Siedliska.
Plac pod urządzenia siłowni.

Galeria zdjęć – Stróżna.
Plac pod urządzenia siłowni.

 

 

Galeria zdjęć – ZS-P Wilczyska.
Plac pod urządzenia siłowni.