WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA, KRAKOWA

18 maja 2015 roku kl.II A Gimnazjum w Brzanie wraz z wychowawczynią Marią Gryzło i panią Ewą Wojtarowicz wybrała się o godz.5:15 na wycieczkę do Oświęcimia oraz Krakowa. Głównym jej celem było zwiedzenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.
Obóz Auschwitz-to symbol terroru,ludobójstwa i Szoa. Został utworzony przez Niemców w połowie 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia, włączony przez nazistów do Trzeciej Rzeszy. To zarazem największe miejsce stopniowego wyniszczania więźniów i Żydów. Najbardziej przerażał ogrom butów, walizek, protez, okularów, zdjęć dzieci i dorosłych. Życie ludzi było uwłaczające i okrutne. Przecież to nikt inny, tylko: ,,Ludzie ludziom zgotowali ten los”, wbrew temu, co głosi napis na głównej bramie: ,,ARBEIT MACHT FREI”.
Po chwili refleksji udano się do Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu, gdzie w pięknej scenerii miło spędzono czas. Wreszcie nadeszła pora na aktywny wypoczynek w Parku Linowym w Krakowie- Pychowicach. Po przeszkoleniu przystąpiono do pokonywania przeszkód. Oczekujący mogli wypełnić czas grając w piłkę, różne gry i zabawy. Wszyscy byli usatysfakcjonowani, że udało się im przejść wyznaczony tor.
Dzień był pełen wrażeń, dlatego zasłużenie udano się na posiłek, zakupy… do ,,Bonarki”. Pomimo późnego powrotu (21:15), wycieczkę uważa się za bardzo udaną, gdyż każdy doświadczył różnorakich wrażeń i emocji. Wszystkim dziękujemy za mile spędzony czas.
Uczniowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *