Uroczystość Bożego Ciała w Bobowej

3 czerwca 2021 r. w parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej odbyła się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni wierni.

Mszy Świętej na bobowskim rynku przewodniczył i kazanie wygłosił ks. dr Marian Chełmecki – proboszcz parafii. W wygłoszonej homilii nawiązywał do istoty uroczystości Bożego Ciała, do szacunku dla Najświętszej Krwi i Ciała Pana Jezusa. Apelował o należytą cześć dla Komunii Świętej.

Podczas uroczystej Mszy Świętej obecny był również gospodarz Miasta i Gminy Bobowa Pan Wacław Ligęza wraz z małżonką oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Małgorzata Molendowicz.

Uroczysta procesja Eucharystyczna rozpoczęła się po Mszy Świętej o godzinie 10:00. W procesji udział wzięli: Liturgiczna Służba Ołtarza, Dziewczęca Służba Maryjna, Koła Gospodyń z Bobowej i Berdechowa oraz z Brzanej, Strażacy z OSP Bobowa i OSP Brzana, Poczty Sztandarowe, Strażacka Orkiestra Dęta, Chór Parafialny Cantate Deo, Schola św. Józefa, panie niosący feretrony, panowie niosący chorągwie, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące oraz wielka liczba wiernych. Trasa przebiegała od Rynku przez ulicę: Węgierską, Grunwaldzką po ulicę Świętej Zofii.

Ołtarz główny przygotowało poprzez stosowną dekorację i przyozdobienie kwiatami Sołectwo Brzana na czele z panem Sołtysem Piotrem Klocem i Jego żoną przewodniczącą KGW z Brzany Anną Kloc.

Ołtarze w tym roku przygotowali:
I. Schola św. Józefa oraz KSM
II. Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej
III. Rodzina Państwa Tubków
IV. Róże Różańcowe

Po za kończeniu uroczystości proboszcz parafii dokonał błogosławieństwa wiernych oraz wspólnie odśpiewaliśmy pieśń My chcemy Boga…

Tekst: ks. Jarosław Kokoszka