Szkolny festyn rodzinny w Bobowej

W niedzielę 2 czerwca 2019 r. na placu przy Szkole Podstawowej w Bobowej jak co roku z okazji Dnia Dziecka odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Największym skarbem świata są mama i tata”.

Uroczystego otwarcia festynu dokonał Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza wraz z małżonką, Dyrektor Szkoły Pan Adam Urbanek, Wicedyrektor Pani Danuta Tarasek, oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Rafał Dąga .

Konferansjerami niedzielnego wydarzenia były Panie: Patrycja Kruczek i Irena Połeć – Chorąży.

Bogaty program imprezy przygotowany przez organizatorów był pełen atrakcji, a wśród nich: występy wokalno-taneczne dzieci z oddziałów przedszkolnych, zerówek i klas pierwszych, prezentacje klasowe uczniów (wiersze, piosenki), koncert uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej, występ chóru szkolnego, kabaret „Czerwony kapturek szuka księcia” w wykonaniu uczniów, koncert zespołu „The Basement”.
Na uwagę zasługują najmłodsze dzieci z grupy Pani Marii Ziomek, które po występie z rąk Dyrektora ZSZ w Bobowej Pana Wojciecha Szafrańca otrzymały dyplomy podpisane przez wszystkich członków zespołu PECTUS, a także słodkie upominki. Była to nagroda za wspaniały występ dzieci podczas III Powiatowego Konkursu Wokalno- Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu „PECTUS”. Przez cały czas trwania festynu odbywała się loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, które ufundowali lokalni przedsiębiorcy oraz osoby prywatne z terenu naszej gminy. Podczas wydarzenia na boisku „Orlik” tuż obok sceny odbywały się mecze towarzyskie w piłkę siatkową oraz piłkę nożną z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Bobowej. Atrakcją dla najmłodszych z pewnością była dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa oraz lody.

Organizatorami wydarzenia byli: Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Bobowej, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski.