Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej w Bobowej zaprezentowali wielkanocne obrzędy

Dnia 11 kwietnia odbyła się w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas 3a, 3b i 3d Szkoły Podstawowej, która wprowadziła wszystkich zebranych w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Dziewczynki wcieliły się w role babć opowiadających potomnym o starych zwyczajach i tradycjach świątecznych, począwszy od Środy Popielcowej, poprzez Niedzielę Palmową, Wielki Tydzień, aż do śmigusa-dyngusa w Wielkanocny Poniedziałek.  Byliśmy też świadkami sceny z drogi krzyżowej Jezusa.

Uczniowie wzbogacili przedstawienie śpiewem, tańcem, pięknymi, dopracowanymi strojami i staropolską mową gwarową. Na koniec obdarowali swoich nauczycieli wielkanocnymi upominkami. Przedstawienie przygotowali pod kierunkiem wychowawczyń: Agnieszki Święs, Patrycji Kruczek i Anety Fyda.

Przedstawienie bardzo się podobało. Trzecioklasiści grali je dwukrotnie, raz dla najmłodszych dzieci, po raz drugi wystąpili dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej i  gimnazjalistów.

Po występie dzieci głos zabrał dyrektor szkoły Adam Urbanek życząc wszystkim wesołych, zdrowych i pogodnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.  Na koniec dyrektor wręczył dyplomy i nagrody uczniom wyróżnionym w konkursie bibliotecznym, konkursie palm oraz konkursie pisanek.