Szkoła Podstawowa w Wilczyskach trzecią szkołą w Polsce !!!

Dziewczęta ze SP w Wilczyskach w Głuchołazach w dniach 10-12 czerwca 2017 rywalizowały w Finale Ogólnopolskim Szkół Podstawowych w mini Piłce Ręcznej.  Turniej rozegrano systemem każdy z każdym z podziałem na dwie grupy. Dziewczęta z Wilczysk pewnie przeszły eliminacje i do półfinału awansowały z II miejsca. Półfinał niestety nie zakończył się zbyt dobrze dla drużyny z Wilczysk dziewczęta   przegrały tylko jedną bramką z drużyną ze SP nr 9 w Legnicy. Przegrana w półfinale nie „podcieła”  skrzydeł szczypiornistkom  z Wilczysk i zawodniczki z dużą determinacją i wolą walki podeszły do meczu o 3 miejsce. Mecz o brązowy medal był bardzo emocjonujący „Wilczyce” z Wilczysk jednak  nie dały sobie wyrwać zwycięstwa – ostateczny wynik 16:14 dla SP Wilczyska.

Zdobycie 3 miejsca w kraju przez dziewczęta z Wilczysk odebrano jako niespodziankę turnieju – nikt nie dawał żadnej szansy szkole w której jest raptem nie całe 90 osób. W turnieju udział brały szkoły w których uczy się 600, 800 a nawet 1200 uczniów !!! „Sukces jest na prawdę historyczny dla tak małej szkoły, cieszy i jest nagrodą dla trenera i zawodniczek za naprawdę ciężką pracę. Miłe jest również to, że do Głuchołaz kibicować drużynie przyjechali: rodzice, Pan dyrektor Wiesław Tarasek , ks. Proboszcz Sławomir Gulik i w najważniejszym  meczu o 3 miejsce przyjechał burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza z Panem  Stanisławem Tabisiem – przewodniczącym rady w Bobowej.  Wszystkim za wsparcie i obecność serdecznie dziękuję” – słowa trenera/nauczyciela Zbigniewa Ligęza.

Wyjazd na Finał Ogólnopolski dzięki staraniom dyrektora Wisława Taraska został sfinansowany przez marszałka małopolski.

Indywidualne wyróżnienie radą trenerów jako najlepsza bramkarka turnieju została zawodniczka SP w Wilczyskach Laura Skrzypek.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Eliminacje:

SP Wilczyska – SP Łuków 12:8

SP Wilczyska – SP Słubice 14:4

SP Wilczyska – SP Warszawa 11:8

SP Wilczyska – SP Koszalin 21:7

SP Wilczyska – Biała Rawska 17:2

SP Wilczyska – Siemiatycze 18:6

SP Wilczyska – SP Zielonka 7:9

 

Półfinał

SP Wilczyska – SP Legnica 10:11

 

Mecz o 3 miejsce:

SP Wilczyska – SP Łuków 16:14

 

Skład drużyny:

Monika Gruca, Zabielny Aleksandra, Magdalena Serafin, Laura Skrzypek, Izabela Skrzypek, Julia Ligęza, Magdalena Jurek, Jolanta Brończyk, Natalia Tokarz, Justyna Gryzło, Gabriela Steinhoff, Weronika Pękala, Patrycja Święs.