Ruszyły przygotowania do gminnych dożynek

O tym, jak będzie wyglądało najbliższe Gminne Święto Plonów – Bobowa 2024, rozmawiali przedstawiciele samorządu miejskiego w Bobowej z sołtysami wsi oraz przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich, na spotkaniu które odbyło się w sali widowiskowej – Koronka w Bobowej.

Oprócz organizatorów spotkania – burmistrza Marcina Wąsa i jego zastępcy Grzegorza Janoty, udział w spotkaniu wzięli między innymi: Sekretarz Gminy Bobowa – Joanna Małek, radni miejscy, a także sołtysi i przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości: Siedliska, Stróżna, Sędziszowa, Wilczyska, Jankowa, Bobowa-Berdechów oraz Brzana.

Marcin Wąs, burmistrz Bobowej przedstawił na spotkaniu program dożynek i zaprosił wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich do uczestnictwa w święcie plonów:

– Chcemy, aby Koła Gospodyń Wiejskich rozwijały swoją działalność i zależy nam, aby aktywnie angażowały się we współorganizację różnych inicjatyw na terenie gminy, również zbliżających się dożynek – powiedział burmistrz.

– Spotykamy się po to, aby dokonać pewnych ustaleń, co do formuły zbliżającego się święta plonów, a jednocześnie chcemy poznać Państwa oczekiwania w tym zakresie – mówił Grzegorz Janota, zastępca burmistrza Bobowej – Nasze Koła Gospodyń Wiejskich mają potężny potencjał gastronomiczny i duże doświadczenie w zakresie serwowania smacznych i zdrowych posiłków, dlatego właśnie zależy nam na promocji lokalnych wyrobów – dodał.

– Zapraszam do Biblioteki Publicznej wszystkich przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich, którzy są zainteresowani udziałem w sprzedaży swoich wyrobów na najbliższych dożynkach, w celu ustalenia szczegółów. – powiedziała Celina Job, pracownik Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.

– Bardzo chętnie włączymy się w organizację dożynek gminnych i jest to dla nas okazja do promocji i pokazania swojej działalności, w tym naszych wyrobów, oraz wyrażamy chęć współpracy z lokalnym samorządem – mówiła Dorota Rutka, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Siedlisk.

Tegoroczne dożynki Miasta i Gminy Bobowa obędą się 25 sierpnia. Gospodarzami święta plonów w tym roku jest miejscowość Jankowa.

W drugiej części spotkania, poświęconej współpracy samorządu z Kołami Gospodyń Wiejskich, burmistrz Marcin Wąs wyszedł do uczestników spotkania z propozycją ustawienia kilku stoisk przeznaczonych dla Kół na targowisku w Bobowej, z których mogłyby sprzedawać swoje wyroby:

– Myślę, że to dobra okazja, aby wyjść ze sprzedażą swoich wyrobów, a jeśli chodzi o ich różnorodność to nie możemy mieć przecież żadnych kompleksów, bo Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy mają bogate tradycje kulinarne, które warto promować – mówił Marcin Wąs.

– Jeśli będą Państwo zainteresowani taką formą współpracy, to bardzo serdecznie zapraszamy – dodał zastępca burmistrza, Grzegorz Janota.

– Takie spotkania są potrzebne, bo pomagają nam wzajemnie się rozumieć i służą temu, aby wspólnie rozwiązywać problemy w naszych sołectwach – mówiła Joanna Małek, Sekretarz Gminy Bobowa.

Tekst: Daniel Kozik
Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa