Rekrutacja do Krajowej Szkoły Administracji Publicznej 2026

Krajowa Szkoła Administracji Publicznej od ponad 35 lat przygotowuje przyszłych liderów administracji publicznej. Kształcenie stacjonarne KSAP rozwija kompetencje analityczne, przywódcze i zarządcze, odpowiadając na aktualne wyzwania stojące przed sektorem publicznym.

Kształcenie stacjonarne w KSAP jest skierowane do absolwentek i absolwentów studiów magisterskich wszystkich kierunków, którzy chcą związać swoją przyszłość z pracą na rzecz państwa i rozwojem nowoczesnej administracji publicznej.

Program KSAP oferuje:

  • 18 miesięcy kształcenia łączącego teorię z praktyką działania administracji publicznej,
  • staże krajowe i zagraniczne,
  • wsparcie mentoringowe i coachingowe,
  • stypendium w wysokości 4900 zł brutto miesięcznie,
  • możliwość zakwaterowania w Warszawie,
  • gwarancję zatrudnienia w administracji publicznej po ukończeniu kształcenia,
  • możliwość ubiegania się o mianowanie w służbie cywilnej.

Rekrutacja 2026

  • zgłoszenia: 4 maja – 24 lipca 2026 r.,
  • I etap rekrutacji: 8 sierpnia 2026 r.,
  • rozpoczęcie kształcenia: 16 listopada 2026 r.

Będziemy wdzięczni za zamieszczenie informacji o rekrutacji:

  • na stronie internetowej Państwa urzędu,
  • w newsletterach lub komunikatach kierowanych do pracowników,
  • w mediach społecznościowych.

Pod tym linkiem znajdą Państwo pakiet materiałów promocyjnych do wykorzystania w komunikacji internetowej i mediach społecznościowych: https://ksap.gov.pl/pliki/Archiwum_53_177.zip

Zainteresowanych zapraszamy także na spotkania informacyjne online – 2 i 7 lipca.

Więcej informacji na stronie KSAP.