Odbiór Centrum Aktywnego Wypoczynku

Dnia 26 lutego 2021 roku dokonano odbioru technicznego Centrum Aktywnego Wypoczynku, które powstało na terenie kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy ul. Zielonej w Bobowej.

W budynku znajduje się sala wielofunkcyjna, a także siłownia wyposażona w urządzenia przeznaczone do ćwiczeń różnych partii ciała. Są to m.in.: bieżnie, rowerki, orbitreki, atlasy, stopery, drążek do podnoszenia, ławki do ćwiczeń, a także zestaw hantli. Wewnątrz budynku znajduje się również zaplecze techniczne i sanitarne, czyli toalety i szatnie.

Obok budynku Centrum Aktywnego wypoczynku znajduje się instalacja fotowoltaiczna. Wyprodukowany tam prąd będzie zasilał kompleks sportowo – rekreacyjny przy ulicy Zielonej, w tym także budynek Centrum Aktywnego Wypoczynku.

Inwestycja realizowana była w ramach zadania pn. „Budowa budynku Centrum Aktywnego Wypoczynku oraz skateparku”. Staraniem Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy, Gmina Bobowa otrzymała dofinansowanie na ten cel z Ministerstwa Sportu i Turystki w ramach Programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej”. Całkowita wartość budowy Centrum Aktywnego Wypoczynku wyniosła ponad 2,5 miliona zł.,  w tym dofinansowanie ponad 1,6 miliona zł.

Oddanie budynku do użytkowania nastąpi po uzyskaniu stosownego pozwolenia. Procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie została wszczęta.