Niecodzienny Jubileusz 100 – lecia urodzin mieszkanki Gminy Bobowa

To wyjątkowa i piękna uroczystość, która nie zdarza się często. 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. Tego niesamowitego daru doświadczyła Pani Maria Tarsa z Siedlisk, która 19 września 2022 r. obchodziła swoje 100 urodziny.

Z tej też okazji dostojną Jubilatkę odwiedził Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Molendowicz oraz Zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Bobowej Agata Wrona. Z życzeniami przybyli również Kierownik Oddziału Terenowego KRUS w Gorlicach Aneta Galas-Waląg wraz z pracownikiem Barbarą Waszczyszak oraz Kierownik Wydziału Świadczeń KRUS z Nowego Sącza Bartłomiej Stawiarski. Burmistrz w imieniu własnym oraz całej społeczności gminy złożył najserdeczniejsze życzenia oraz wręczył list gratulacyjny, kwiaty, prezent oraz kosz ze słodkościami. Przekazał także zacnej Jubilatce najserdeczniejsze życzenia i gratulacje przesłane przez Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego oraz Wojewodę Małopolskiego Pana Łukasza Kmitę.

Podczas uroczystości zgromadziła się liczna rodzina Pani Marii, która z wielkim wzruszeniem przeżywała ten dzień. Dopełnieniem tej niecodziennej uroczystości było wzniesienie toastu za zdrowie Jubilatki, podczas którego odśpiewano ,,200 lat”.

Pani Maria ma jednego syna, jest szczęśliwą babcią trzech wnuków i prababcią 6 prawnuków. Pani Maria, pomimo swojego zacnego wieku cieszy się dobrą formą i doskonałą pamięcią. Wiele w życiu przeżyła i na własne oczy widziała zmiany zachodzące w naszym regionie na przestrzeni wieku. Z pewnością może być dumna myśląc o swoim życiu, które jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków.

Dostojnej Jubilatce składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia, a także sił na kolejne lata w otoczeniu pełnym troski, życzliwości, wdzięczności i miłości najbliższych.