Najnowocześniejszy sprzęt trafił do szkół gminy Bobowa

Zakończono właśnie realizację zadania pod nazwą „Dostawa i montaż sprzętu komputerowego i multimedialnego wraz z oprogramowaniem z przeznaczeniem na cele dydaktyczne  dla szkół prowadzonych przez Gminę Bobowa”. W jego ramach pracownie komputerowe w szkołach podstawowych na terenie gminy Bobowa zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy. Podpisanie umowy na realizację tego zadania nastąpiło 21 listopada w Urzędzie Miejskim w Bobowej. Już niespełna miesiąc później, bo 20 grudnia, zadanie zostało zrealizowane i nastąpił oficjalny odbiór inwestycji.

Zakupionych zostało 95 sztuk wysokiej klasy komputerów wraz monitorami i pełnowartościowym oprogramowaniem biurowym do szkolnych pracowni komputerowych. Do zarządzania tymi pracowniami zostało wdrożone oprogramowanie, które jest dodatkowo wyposażone w funkcje umożliwiające wykorzystanie pracowni komputerowych jako zaawansowanych pracowni językowych.

Ponadto do wszystkich szkół zostały zakupione 43 sztuki 65-calowych monitorów interaktywnych wraz z 43 komputerami stacjonarnymi do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Zastąpią one tradycyjne tablice i kredę.

Również tam, gdzie było to konieczne, zmodernizowana została sieć teleinformatyczna. Dzięki temu wszystkie klasy mają dostęp do internetu. Jest to potrzebne z tego względu, iż w przyszłym roku planowane jest wdrożenie we wszystkich szkołach dzienników elektronicznych.

Gmina Bobowa zainwestowała w najnowocześniejszy sprzęt. Charakteryzuje się on wysokimi parametrami. Zakupione komputery są wyposażone w procesory Intel i5 9-tej generacji, 16GB pamięci RAM, szybkie dyski SSD M.2, płyty główne flagowych producentów, itp. Podobnie monitory interaktywne, których przekątna ekranu wynosi 65 cali posiadają rozdzielczość 4K i jasność 450 cd/m2. Cały sprzęt ma wydłużony okres gwarancji i zainstalowane programowanie.

Całość inwestycji wyniosła 740 tysięcy złotych. W szkołach na terenie gminy Bobowa pracownie komputerowe zostały wymienione na nowe, a 100% sal lekcyjnych (w Bobowej ze względu na wielkość szkoły – ponad 70%) wyposażonych jest w monitory interaktywne.