Koncert z okazji 10-lecia Szalowskiego Zespołu Wokalnego pt. „Moje serce to jest muzyk”.

16 czerwca w Miejskim Centrum Kultury odbył się niecodzienny koncert z okazji 10-lecia Szalowskiego Zespołu Wokalnego pt. „Moje serce to jest muzyk”.
Na scenie Sali koncertowej przy licznie zgromadzonej publiczności zabrzmiał piękny śpiew wielogłosowy. Kierowana przez Marię Dziedzic-Król grupa pasjonatów śpiewu wielogłosowego wykształconych muzycznie pochodzących z miejscowości powiatów gorlickiego i nowosądeckiego zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, które ucieszyło melomanów o różnym guście repertuarowym.
Koncert podzielony był na dwie części.
W pierwszej części znalazły się następujące utwory: Psalm 81 – Radujcie się Bogu Najwyższemu, Le chant des oyseaulx, Si, ch’io verrei morire, Czego chcesz od nas Panie, Pieśni kurpiowskie (ciemna nocka, a kiedy jo jechoł, jedźmy Jasiulu) i z tamtej strony jeziora. Kolejna część to utwory: Autostop, Kocham Cię o kochanie moje, Zacznij do Bacha, za tobą pójdę jak na bal, do zakochania jeden krok, moje serce to jest muzyk i Świecie nasz.
Szalowski Zespół Wokalny przez dekadę swojej działalności zdobył wiele nagród i wyróżnień do najważniejszych należą: I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Chórów w Tarnowie, Grand Prix na XIX Miechowskim Przeglądzie Pieśni Chóralnej Kolęd i Pastorałek, Grand Prix na 27. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, Grand Prix na Ogólnopolskim konkursie chóralnym w ramach festiwalu „Wrocław Miastem Chóralistyki” i wiele innych licznych nagród specjalnych.
Pan Mirosław Waląg Starosta Gorlicki składając gratulacji z okazji jubileuszu 10-lecia wręczył dla zespołu na ręce Pani Mari Dziedzic-Król okolicznościową statuetkę do gratulacji dołączyła również Pani Natalia Dusza Kierownik Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Nowym Sączu Filia w Szalowej.

Organizatorzy koncertu bardzo serdecznie podziękowali panu Marcinowi Wąsowi Burmistrzowi Bobowej za wynajem sali Miejskiego Centrum Kultury, a Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa za pomoc organizacyjną.