IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa w Jankowej obchodziła Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się w tym roku 5862 szkoły z całego świata. Akcja ŚDTM była wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw przez cały tydzień były przygotowania, podczas których uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur”,  „Matematyczne spacery”, układali rymowanki oraz przygotowywali plakaty związane z tabliczką mnożenia, które potem wywieszono na gazetce promującej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
W piątek odbyło się sprawdzanie „tabliczkowej wiedzy”. Na lekcjach  matematyki uczniowie rozwiązywali zagadki, łamigłówki związane z tabliczką mnożenia, grali w tabliczkowe domino. Na przerwach uczniowie mogli zdać egzamin z tabliczki mnożenia u swoich kolegów, którzy w tym dniu stali się egzaminatorami i pracowali w Komisjach Egzaminacyjnych. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na wszystkie przykłady został Ekspertem Tabliczki Mnożenia. Podczas apelu podsumowującego akcję, otrzymali oni nagrodę – certyfikat Experta Tabliczki Mnożenia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do propagowania tego święta, a tym którzy zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia serdecznie gratulujemy i liczymy na równie duże zaangażowanie w przyszłym roku.

Jeżeli zorganizowanie tego dnia sprawiło, że każdy z nas utrwalił sobie choćby jeden przykład tabliczki mnożenia to – WARTO BYŁO!

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.