Dzień Rodziny w Siedliskach

W niedzielne popołudnie 21 maja 2023 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Siedliskach gwarno było i wesoło. Na Dzień Rodziny organizowany przez Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną przybyły całe rodziny – i byli to nie tylko mieszkańcy Siedlisk, ale i okolicznych miejscowości. Organizatorom sprzyjała pogoda, bo ta niedziela okazała się wyjątkowo ciepła i słoneczna. Wśród zgromadzonych pojawili się również zaproszeni goście: pan Wacław Ligęza Burmistrz Bobowej, pani Zdzisława Iwaniec Sekretarz Gminy Bobowa, pani Małgorzata Molendowicz Przewodnicząca Rady Miasta Bobowa, radne – panie: Maria Zarzycka, Ewa Truchan, Anna Wiejaczka, pan Zdzisław Górka sołtys wsi Siedliska, pan Piotr Rutka dyrektor Centrum Usług Wspólnych, pan Józef Magiera prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliskach oraz emerytowani nauczyciele.

Już od godziny 14:00 odbywały się występy taneczne, grane były koncerty i wystawiane sztuki teatralne. W bufecie przygotowanym i obsługiwanym przez rodziców można było zjeść również coś smacznego. Imprezie towarzyszyła aukcja prac plastycznych uczniów prowadzona przez panią Agnieszkę Śliwa-Klarę z panią Patrycją Kalisz oraz koncert i dzień otwarty Orkiestry Dętej przy OSP w Siedliskach pod batutą pana Roberta Motyki. Można było zakupić małe dzieła sztuki wykonane przez naszych utalentowanych artystów oraz zapoznać się z instrumentami podczas pokazu muzyków.

Spotkanie poprowadzili uczniowie klasy VIII: Wiktoria Juruś (przewodnicząca SU) oraz Hubert Hadała. Nad oprawą muzyczną imprezy czuwali uczniowie klasy VIII Mateusz Gucwa i Dawid Pater. Autorkami scenariusza imprezy były panie: Mariola Ligęza i Barbara Zielińska.

Rozpoczął ją pan Wiesław Job Dyrektor Szkoły, który witał gości oraz rodziny przybyłe do naszej szkoły. Następnie wręczył, razem z panią Barbarą Sowa, nagrody laureatom szkolnego konkursu fotograficznego „Jestem patriotą i obchodzę narodowe święta”. Pan dyrektor – razem z konferansjerami – życzył wszystkim wielu wrażeń i dobrej zabawy. A było na co popatrzeć!

Pani Bożena Tarsa oraz Wychowawczynie klas młodszych: Magdalena Gębarowska, Katarzyna Kania, Lucyna Gawlik-Bajorska, Alina Skórska, Beata Janus, Magdalena Przetacznik i Małgorzata Laskowska przygotowały występy taneczne swoich podopiecznych. W tańcu zaprezentowały się również Uczennice klas VII i VIII oraz Absolwentki naszej szkoły.

Od początku do końca oblegane było stoisko Malowania twarzy i tatuaży, a obsługujące go absolwentki: Karolina Job, Zosia Turek i Karolina Kalisz wykonywały artystyczne makijaże na dziecięcych buźkach i rączkach. W ręce dziewcząt oddawali się również co odważniejsi młodzieńcy.

Grupa teatralna T2T, która w tym roku rozpoczęła swoją działalność, pokazała dwa spektakle wyreżyserowane przez opiekunki – panie: Barbarę Sowa i Barbarę Zielińską. Były to: kabaret „Uczta żartów greckich” oraz nagrodzony srebrnym pucharem podczas I Bobowskiego Przeglądu Artystycznego – spektakl „Decyzja należy do Ciebie”. Niewątpliwą atrakcją była sztuka przygotowana przez obie panie z udziałem Uczniów, Nauczycieli, Rodziców i Absolwentów pt. „Krzesło”. Dorośli, młodzież i uczennice klasy I brawurowo odegrali swoje role, a przygotowana przez opiekunki scenografia, rekwizyty, kostiumy i oprawa muzyczna sprawiły, że występ był bardzo udany i na długo pozostanie w pamięci widzów. Został też nagrodzony gromkimi brawami.

W godzinach wieczornych zakończył się Dzień Rodziny koncertem zespołu „Sami swoi”. Młodzi wykonawcy porwali zgromadzonych swoją interpretacją przebojów ludowych.

Ogromna frekwencja na pikniku udowodniła, że takie spotkania są bardzo potrzebne w środowisku. Dają z jednej strony możliwość spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym, zaś z drugiej strony doskonale integrują społeczność we wspólnym działaniu. Stało się to za przyczyną Rady Rodziców pod przewodnictwem pani Anny Nowak – przewodniczącej oraz zaangażowanych w przygotowanie pikniku Rodziców, jak również dzięki Nauczycielom, Uczniom i Absolwentom, którzy zatroszczyli się o artystyczną oprawę uroczystości oraz Dyrektorowi Szkoły panu Wiesławowi Job.

Tekst: Barbara Sowa