Złoto Lajkonika 2018 dla dziewcząt z Wilczysk

Zawodniczki UKS „Sep” w Wilczyskach w ostatni weekend rywalizowały w 38 Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar „Lajkonika 2018”. Rywalizowano w 3 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Piłkarki z Wilczysk rywalizowały w roczniku 2004 (młodziczka młodsza). Turniej o puchar Lajkonika jest  największym turniejem piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży w Polsce. Jest najbardziej prestiżowym turniejem na który przyjeżdżają drużyny z całej europy: Szwecja, Ukraina, Austria, Białoruś, Węgry i wiele innych. Przez trzy dni w stolicy Małopolski rywalizowało blisko 1500 zawodniczek i zawodników z 93 drużyn. W niedzielę 8 kwietnia wyłonieni zostali zwycięzcy w finałach. Dziewczęta UKS-u z Wilczysk w niedzielnym finale pokazały charakter i siłę wygrywając  16:8 z MKS Żory. Rywalizacja podczas całego turnieju była bardzo zacięta i emocjonująca. W drodze do finału „Wilczyce” z Wilczysk między innymi pokonały bardzo mocną drużynę z Białorusi 20:16, kolejno pokonały 23:13 klub z Gliwic, po bardzo zaciętej rywalizacji zremisowały z dziewczętami z Rudy Śląskiej 13:13, ale korzystniejszy układ w tabeli dał finał dla szczypiornistek z Wilczysk.

Na niedzielny finał do Krakowa przyjechała bardzo mocna i zorganizowana grupa kibiców z Wilczysk, na trybunach zameldowali się jak zawsze „wierni” rodzice, a dodatkowo Pani dyrektor Szkoły w Wilczyskach Barbara Włodarz, były dyrektor szkoły Pan Wiesław Tarasek, sołtys Wilczysk Pan Tomasz Tarasek. Mocny doping trwał przez całe spotkanie finałowe dodając zawodniczkom sił.

„Lajkonik 38 Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej pojedzie do Wilczysk, jest to ogromna oczywiście radość, ale jest to przede wszystkim informacja, że bardzo dobrze przepracowaliśmy ostanie lata na treningach. Nie popadamy w euforię, zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia, ale cieszę się zarazem, że dużo już potrafimy. Na pochwałę zasługuje postawa zawodniczek w meczu z Białorusią, gdzie gra była naprawdę bardzo trudna, a przeciwnik wymagający.

Muszę jeszcze wspomnieć o meczu z Rudą Śląską gdzie w końcówce moje „skarby” dały z siebie wszystko przegrywając na kilka minut przed końcem potrafiły odrobić stratę doprowadzając do remisu. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wspierają nasz klub i naszą działalność sportową” – słowa trenera Zbigniewa Ligęza po zakończonym meczu finałowym.

 

Skład drużyny z Wilczysk: Zabielny Aleksandra, Serafin Magdalena, Gruca Monika, Gryzło Justyna, Tokarz Natalia , Skrzypek Izabela, Skrzypek Laura, Steinhoff Gabriela, Ligęza Julia, Święs Patrycja, Jurek Magdalena, Nowak Marcelina.