„Ziemniaczek, ziemniaczek brązowy ma kubraczek…” Przedszkole w Wilczyskach

Dnia 13.10.2016r. tj. w czwartek  w Przedszkolu Samorządowym w Wilczyskach odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka” połączone z
„Powitaniem Jesieni”. Uroczystość  ta organizowana jest od pięciu lat  i jest to jedna
z ulubionych imprez przedszkolnych, która integruje nie tylko dzieci, ale także rodziców. Jednakże tym razem ze względu na pogodę świętowaliśmy w sali przedszkolnej. Dzieci
z niecierpliwością oczekiwały na ten dzień i pracowicie się do niego przygotowały tworząc prawdziwe ziemniaczane cuda. Prace trafiły na wystawę i zdobią kącik przedszkolny ciesząc oczy dzieci i wszystkich, którzy codziennie odwiedzają nasze przedszkole.
„Święto Pieczonego Ziemniaka” rozpoczęła p. Grażyna Zięba, która powitała wszystkie dzieci  w Ziemniakolandii i zaprosiła do zabawy. Dzieci z grupy „0” przedstawiły krótką inscenizację o Ziemniaczanym Królu i Królowej, wprowadzając wszystkich w ziemniaczany klimat. Następnie przy wesołych dźwiękach piosenki „Jesień” dzieci wesoło przywitały Panią Jesień, która przybyła w pięknej sukni, a w koszyku przyniosła różne dary jesieni oraz niespodzianki dla dzieci. Ten dzień wypełniony był po brzegi jesiennymi zabawami- dzieci odgadywały zagadki, śpiewały piosenki, tańczyły i dokonywały prezentacji swoich przepięknych strojów. Dużo radości sprawiły dzieciom przygotowane konkursy sprawnościowe: bieg z ziemniakiem na łyżce oraz skoki w workach. W tych konkurencjach nie było przegranych. Każdy przedszkolak otrzymał nagrodę w postaci słodkiego upominku.
Po tak wielu zmaganiach na dzieci czekała prawdziwa ziemniaczana uczta. Nasze wspaniałe panie Mamy przygotowały dla wszystkich uczestników ziemniaczanego święta wiele smakołyków: placki ziemniaczane, kluski śląskie, kuleczki ziemniaczane, sałatkę jarzynową, frytki, chipsy oraz kiełbaski.
Na koniec uroczystości wszystkie dzieci mogły ozdobić Ziemniaczanego Króla i Królową stemplami z ziemniaków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *