Pasowanie na ucznia

12.10.2016 roku 29 dzieci klas pierwszych obchodziło swoje święto. Tego dnia dzieci złożyły ślubowanie na sztandar szkoły.

Ślubuję:

– Być dobrym uczniem.

– Przestrzegać zasad obowiązujących w szkole.

– W pełni wykorzystywać czas przeznaczony na naukę.

– Rozwijać siebie, swoją wiedzę i umiejętności.

– Kochać swoją Ojczyznę – Polskę.

W uroczystości ślubowania pierwszoklasistów uczestniczyli: Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, dyrekcja szkoły Pan Adam Urbanek i Pani Danuta Tarasek. Przewodniczący Rady Rodziców Pan Rafał Dąga, nauczyciele, wychowawcy i rodzice. Podczas uroczystości wysłuchaliśmy przemówień i życzeń: dyrektora szkoły, Burmistrza Bobowej i Przewodniczącego Rady Rodziców. Przewodniczący SU Michał Smoszna oficjalnie przyjął pierwszaków do braci uczniowskiej i w imieniu starszych kolegów obiecał służyć pomocą w trudnych sytuacjach szkolnych.

Dzieci klas pierwszych w odświętnych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny dotyczący ojczyzny, bezpieczeństwa oraz rodziny i szkoły. Deklamowały wiersze, śpiewały piosenki. Do występu dzieci przygotowały wychowawczynie: Pani Krystyna Abram i Pani Halina Fyda.

Następnie Pan dyrektor Adam Urbanek symbolicznym ołówkiem dokonał aktu pasowania na uczniów. Na koniec dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy i upominki. Po oficjalnej uroczystości na sali gimnastycznej wszyscy udali się do klas na słodki poczęstunek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *