XVIII Ogólnopolski Konkurs Koronki Klockowej

Konkurs został zamknięty. Prace oceniono i przyznano nagrody i jak co roku, laureatki Konkursu nagrodzone zostały podczas Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej.

Protokół z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XVIII Ogólnopolski Konkurs Koronki Klockowej w Bobowej spisany w dniu 25.09.2012 r.

Komisja artystyczna w składzie:
1.
Ewa Szpila- przewodnicząca
2. Maria Brylak-Załuska- członkini
3. Monika Madej  – członkini
4. Aleksandra Sokołowska – członkini

po obejrzeniu i gruntownej ocenie 90 prac 24 autorów w grupie dzieci, 21 prac 9 autorów w grupie młodzieży oraz 90 prac 38 dorosłych uczestników z zakresu koronki klockowej tradycyjnej (słowiańskiej, małoparkowej), czeskiej (wieloparkowej) i współczesnej (dowolnej) – postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria koronki klockowej „słowiańskiej” małoparkowej
dwa równorzędne I miejsca przyznano: Ewie Kowalskiej z Szalowej i Joannie Malec z Bobowej
dwa równorzędne II miejsca przyznano: Zofii Król i Małgorzacie Klimek z Brzany
dwa równorzędne III miejsca przyznano: Zofii Tarasek z Brzany, Małgorzacie Belcer z Bobowej
cztery wyróżnienia przyznano: Magdalenie Cięciwa z Marcinkowic, Marii Ligęzowskiej z Bobowej, Janinie Gniadek z Bieździedzy, Zofii Durlak ze Stróżnej

Kategoria koronki czeskiej
I miejsce przyznano Elżbiecie Filipowicz z Krakowa
II miejsce przyznano Małgorzacie Połubok z Tychów
dwa równorzędne III miejsca przyznano: Jadwidze Węgorek i Krystynie Mikosz z Krakowa
dwa wyróżnienia przyznano Elżbiecie Kowalskiej z Nowego Sącza i Weronice Śliwa-Ciura z Czchowa

Kategoria koronki dowolnej
I miejsce przyznano:  Marzenie Stukus z Bobowej
dwa równorzędne II miejsca przyznano: Józefie Hamulewicz z Wieliczki i Magdalenie Madej z Bobowej
dwa równorzędne III miejsca przyznano:  Małgorzacie Szpila z Bobowej i Irenie Brążkiewicz z Bydgoszczy
trzy wyróżnienia przyznano: Mieczysławie Pasternak z Krakowa, Aleksandrze Kani-Sucholas z Raculi, Marii Muszyńskiej z Bobowej

Grupa młodzieży
dwa równorzędne I miejsca przyznano: Beacie Madej z Bobowej, Patrycji Klimek  z Brzany
II miejsce nie przyznano
dwa równorzędne III miejsca przyznano Elżbiecie Kulickiej z Krakowa i Weronice Ligęza z Bobowej
wyróżnienie przyznano Anecie Musiał z Bobowej

Grupa dzieci
Nagrody przyznano: Anecie Fryczek, Ewelinie Wszołek, Marii Wojna, Magdalenie Olszewskiej z Siedlisk, Joannie Święs, Zuzannie Chmielowskiej, Oliwi Gorgosz, Natalii Motyka
nagrody za udział w konkursie otrzymują: Adrian Skrzypek, Patrycja Gorgosz, Patrycja Wojtarowicz, Agnieszka Olechny, Natalia Zych, Kinga Pater, Dagmara Groń, Aleksandra Górka, Agnieszka Lepa, Aneta Sowa, Magdalena Feć, Karolina Fryczek, Kamila Olszewska, Sabina Martuś, Aleksandra Madej, Renata Feć, Dominika Ryzner, Daria Śliwa, Magdalena Baran, Barbara Stukus,

Specjalne wyróżnienia dla seniorek uprawiających nadal rękodzieło artystyczne – koronkę klockową Pań: Krystyny Lach i Józefy Myśliwiec.

Komisja serdecznie dziękuje organizatorom i wszystkim uczestnikom konkursu za podtrzymywanie i propagowanie bezcennej dla regionu dziedziny twórczości artystycznej jaką jest koronka klockowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *