Witamy Święty Mikołaju w Jankowej

„Święty Mikołaju cały rok czekamy,

więc już przychodź do nas,

bo my Cię kochamy…”

Tymi słowami dzieciaki z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Jankowej powitały zacnego gościa. Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszej szkoły.

Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz worka pełnego prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał je, aby były grzeczne i słuchały rodziców. Na zakończenie Święty Mikołaj osobiście wręczał wszystkim przedszkolakom  duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego!

Dzieciaki odwdzięczyły się za prezenty pięknie zaśpiewanymi piosenkami i wyrecytowanymi wierszami. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!