II miejsce i wyróżnienie w powiatowych konkursach profilaktycznych dla Emilki Romańskiej z SP Bobowa

Emilia Romańska – uczennica kl. 3a gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Bobowej zajęła II miejsce w etapie rejonowym XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż.

Olimpiada odbyła się w piątek, 7.12.2018 r. w Zespole Szkół nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach (Górka). Wzięli w niej udział uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych, uczniowie klas 3 gimnazjalnych oraz uczniowie szkół średnich z terenu naszego powiatu – zwycięzcy etapu szkolnego. Otwarcia konkursu dokonała Pani Maria Gubała – starosta gorlicki.

Jak każdy uczestnik konkursu, Emilia miała za zadanie poprawnie rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, pierwszej pomocy, ekologii, wiedzy o PCK oraz przeprowadzić projekt społeczny promujący aktywny styl  życia. Po emocjonującej dogrywce ostatecznie zajęła drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Kilka dni wcześniej (3.12.2018) ta sama uczennica zdobyła wyróżnienie w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach organizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gorlicach z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS. Tego roku Olimpiada odbyła się w auli Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach. Po Olimpiadzie Emilia – w oczekiwaniu na wyniki konkursu – uczestniczyła w sesji profilaktycznej „Substancje psychoaktywne a zdrowie – twój wybór ma znaczenie”.

W obydwu konkursach opiekunem uczennicy była Pani Jolanta Połeć.