Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zjednoczyła serca i zagrała w Bobowej mimo pandemii

31 stycznia 2021 roku odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej Polsce oraz wielu krajach świata blisko 120 tys. wolontariuszy zbierało pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy. W Bobowej orkiestra zagrała po raz ósmy pod patronatem Burmistrza Bobowej Pana Wacława Ligęzy. Rolę koordynatora pełnił dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej Pan Adam Urbanek.

W akcję zaangażowała się grupa 63 wolontariuszy, zgodnie z instrukcjami bezpieczeństwa, kwestowała w okolicach kościołów, sklepów oraz stacji benzynowych na terenie całej gminy Bobowa. Najmłodszą wolontariuszką była 3 – letnia Zosia, która kwestowała ze swoją mamą i 9-letnią siostrą Marysią. Oznakowani i odpowiednio przeszkoleni wolontariusze zebrali kwotę 40 869,36 zł. W całym powiecie gorlickim do puszek udało się zebrać 112,371,50 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Bobowski sztab na tegoroczny 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotował koncerty online, w których charytatywnie udział wzięli: Zespół Skrzypki, Kapela Strupki, Szabasówka, Zespół Regionalny Lipniczanie, Zespół Regionalny Nawojowiacy, Zespół Regionalny Skalnik, Wiktoria Kołodziej, Zespół „Kreatywni” z ZSO w Bobowej, Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobowej i ZSZ w Bobowej.