„W hołdzie poległym”

Był 1 września 1939 roku. O godzinie 4.45 na Wybrzeżu zagrzmiały działa pancernika „Schleswig-Holstein”, który ostrzelał polską placówkę wojskową na Westerplatte. Zanim większość Polaków wstała z łóżek, granice kraju stały w ogniu, a niemieckie armie parły do przodu jak niszczący kataklizm.
Tak zaczęła się największa wojna, jaką kiedykolwiek widział świat. Jeszcze nigdy nie wystąpiło przeciw sobie tyle państw i nigdy za broń nie chwyciło tylu ludzi. Żadna wojna też nie pociągnęła za sobą tak wielkiej liczby ofiar.

Pamiętając o tych wydarzeniach, 30 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Sędziszowej przygotowali apel z okazji przypadającej w tym miesiącu 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.  Montaż słowno – muzyczny przygotowany przez klasę VI przypomniał przebieg wydarzeń tragicznego września, uczniowie oddali również hołd walczącym i poległym w wojnie obronnej Polski 1939r. Mamy nadzieję, że apel ten stał się kolejną „żywą lekcją” historii przybliżającą wszystkim uczniom tragiczne wydarzenia z dziejów naszego kraju.