Trwa budowa Centrum Aktywnego Wypoczynku w Bobowej

Trwa realizacja zadania pn. „Budowa budynku Centrum Aktywnego Wypoczynku oraz skateparku”. Staraniem Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy, Gmina Bobowa otrzymała dofinansowanie na ten cel z Ministerstwa Sportu i Turystki w ramach Programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej” w kwocie 1 896 500,00 zł. Całkowita wartość zadania wynosi 3 202 028,00 zł.

Budynek Centrum Aktywnego Wypoczynku, a także skatepark powstaną na terenie kompleksu sportowo – rekreacyjnego na ul. Zielonej w Bobowej. Budowa obiektu przyczyni się do upowszechnienia sportu i aktywności ruchowej na terenie Gminy Bobowa. Budynek wyposażony będzie w sale do ćwiczeń oraz siłownię zawierającą urządzenia takie jak bieżnie, rowerki, orbitreki, atlasy, stopery, drążki do podnoszenia, hantle i sztanglery. Łącznie przewiduje się około 20 stanowisk do ćwiczeń. Ponadto w budynku przewidziane jest zaplecze techniczne i sanitarne, czyli toalety i szatnie.

Dla fanów sportów ekstremalnych w ramach zadania powstanie profesjonalny skatepark z przeszkodami wykonany w technologii betonowej.
Dodatkowo projekt obejmuje budowę układu komunikacyjnego wraz z parkingami w celu zapewnienia dostępności i komfortu korzystania z obiektów.
Zadanie będzie realizowane w latach 2020 – 2021.

Postęp prac przy budowie Centrum Aktywnego Wypoczynku prezentujemy na poniższych zdjęciach.