Obchody 120-lecia Szkolnictwa Zawodowego w Bobowej

Kiedy w 1899 roku powstawała w Bobowej Krajowa Szkoła Koronkarska , jej twórcy znając ówczesne realia polityczne, gospodarcze i społeczne, w najśmielszych marzeniach nie mogli podejrzewać, że po 120 latach Bobowa będzie nadal dość silnym ośrodkiem kształcenia zawodowego.
Trudny okres zaboru, okupacji hitlerowskiej, komunistycznego „dobrobytu” oraz transformacji ustrojowej nie okazał się silniejszy od samozaparcia i woli ludzi, którym idea utrzymania szkoły w ich małej ojczyźnie przez całe lata spędzała sen z powiek.

I dziś obecna społeczność Zespołu Szkół Zawodowych, będącego następcą i spadkobiercą wspomnianej szkoły przygotowuje się do świętowania dostojnego jubileuszu.

Wydarzenie to poprzedzi szereg przedsięwzięć, mających przybliżyć , szczególnie młodszej części lokalnego społeczeństwa, historię szkolnictwa zawodowego w Bobowej, jej stan obecny i możliwości rozwoju. Kulminacją obchodów będzie uroczystość w dniu 29 listopada 2019 r, na którą serdecznie zapraszamy przedstawicieli władz, nauczycieli emerytów, rodziców absolwentów, sympatyków szkoły, pracodawców i wszystkich, którzy zechcą w tym dniu być z nami.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem uroczystości.