Tomasz Szwed z wizytą w Szkole Podstawowej w Jankowej

17 maja br. w Szkoły Podstawowej w Jankowej gościł  autor książek dla dzieci Tomasz Szwed. Pan Tomasz znany jest głównie ze sceny, gdyż od ponad 30 lat możemy go oglądać na estradzie. Jest kompozytorem, piosenkarzem, wydał także kilka płyt, ale i tomików poetyckich. Pracuje także jako psychoterapeuta, trener rozwoju osobistego. Jest członkiem zespołu terapeutyczno-badawczego Fundacji „A kogo?” w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Studiował w Szkole Menedżerów Kultury, w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i w Instytucie Psychologii Procesu w Warszawie. Brał udział w szkoleniach w Polsce i Anglii, dotyczących rozwiązywania konfliktów i pracy z grupami.
Napisał słynny cykl opowiadań o Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce. Dotychczas ukazały się cztery jego tomy: „Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”, „Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce”, „Zima w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce”, „Wiosna w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce”. W planach „Lato w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce”.
Jak na człowieka estrady przystało – autor nie mógł się ograniczyć tylko do czytania swoich książek, ale był także śpiew piosenek dla dzieci przy akompaniamencie gitary i harmonijki ustnej. Pisarz zabawiał dzieci, zachęcając je do wspólnego śpiewania, z czym nie było kłopotów, bo nasi uczniowie chętnie się przyłączali. Były śmiechy, zabawy w zwierzęta leśne, harce i igraszki z piórkami ptaków a wszystko przy opowieściach z bohaterami Kliniki Małych Zwierząt w Leśnej Górce. Poznaliśmy też fragmenty niezwykłych przygód profesora Borsuka, doktora Susła i Łasiczki, czy też sióstr wiewiórek i sanitariusza Rysia.
Spotkanie przebiegało w ciepłej i serdecznej atmosferze i zapewne zachęciło uczniów do przeczytania zakupionych i opatrzonych autografem książek Pana Tomasza.