Szkoła Podstawowa w Bobowej odblaskową szkołą

Szkoła Podstawowa w Bobowej bierze udział w 8. edycji  konkursu „Odblaskowa szkoła”. Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe.

W związku z tym w czwartek, 21.09.2017 r. na hali sportowej odbyło się spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Bobowej z policjantami z Komendy Powiatowej w Gorlicach. Prelekcję przeprowadziła sierż. sztab. Ewa Bożek z Komisariatu Policji w Bobowej – dzielnicowa szkoły.

Podczas prelekcji dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z dróg publicznych, dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat właściwego oznakowania swojego ubioru. Miały możliwość zadawania pytań, zobaczenia z bliska radiowozu i rozpoznawania policyjnych akcesoriów. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały opaski odblaskowe.

Akcja „Odblaskowa szkoła” prowadzona jest we współpracy Policji z nauczycielami, rodzicami, pedagogiem i dyrekcją szkoły.