Świąteczna wizyta wolontariuszy ZSZ w Bobowej w Hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela”.

Jan Paweł II

  Wolontariusz to człowiek, który bezinteresownie pomaga innym. Dzięki temu czuje, że żyje pełniej i piękniej. Staje się bardziej odpowiedzialny, wrażliwy i zdobywa doświadczenie. Praca w Szkolnym Kole Wolontariatu uczy młodzież otwartości na los drugiego człowieka, kształtuje poczucie odpowiedzialności za innych.

  Wolontariusze Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej im. Stanisława Wyspiańskiego mają możliwość uwrażliwiania się na potrzeby innych poprzez różnego rodzaju działania na rzecz potrzebujących. Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny i wyjątkowy, który przywraca radość i daje nadzieję. Dlatego wolontariusze już od początku grudnia niczym święty Mikołaj działali na wysokich obrotach. W internacie szkolnym wspólnie z panią Cecylią Ligęza upieczone i udekorowane zostały tradycyjne świąteczne pierniczki, a przy pomocy pani Jadwigi Kmak wykonano dekoracje świąteczne w postaci stroików.

  W dniu 20 grudnia uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu jak co roku udali się wraz z opiekunem panem Wojciechem Szafraniec z wizytą do Hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach, aby złożyć życzenia świąteczne i podarować przygotowane drobne prezenty. Podczas składania życzeń i wręczania upominków pacjenci hospicjum pomimo cierpienia, zmagania się z chorobą nie kryli wzruszenia i zaskoczenia. U większości na twarzach gościł uśmiech i blask w oku. Nie zabrakło również miłych rozmów. Czas spędzony w hospicjum był naprawdę radosny i miły zarówno dla pacjentów jak i wolontariuszy.

Opracował      

Wojciech Szafraniec